Δείτε τα αποτελέσματα & τις βαθμολογίες απο τους αγώνες του Σ/Κ (10-11.02). Συνεχίζει απτόητος στη κορυφή ο Παλληνιακός, με τον Αστέρα Βάρης και τη Μαρκό τον ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής. “Βυθίστηκε” ακόμη πιο πολύ το Κορωπί που βρίσκεται στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α’ ΕΠΣΑΝΑ με 6 βαθμούς, νίκη-ανάσα για τον Θησέα Ν. Μάκρης επί της Μάχης Μαραθώνα.

Α’ ΕΠΣΑΝΑ

(20ή αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/2/2018
Νικολακάκης – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-1)
Άρης Βούλας – Άνοιξη 1-1 (1-0)
Ατλαντίς – Γλυκά Νερά 1-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/2/2018
Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μαρκό 2-4 (0-2)
Λαυρεωτική – Παλληνιακός 1-2 (0-2)
Θησέας Ν. Μάκρης – Μάχη Μαραθώνα 2-0 (1-0)
Κεραυνός Κερατέας – Καλύβια 2-1 (0-1)
Κορωπί – Παθιακάκης 0-3 (0-2)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.
01. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 49 20 15 4 1 42-11
02. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 44 20 12 8 0 37-8
03. ΜΑΡΚΟ 44 20 13 5 2 32-11
04. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 43 20 13 4 3 41-17
05. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡ. 31 20 8 7 5 28-20
06. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ. 29 20 8 5 7 31-28
07. ΑΝΟΙΞΗ 27 20 6 9 5 17-15
08. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 25 20 6 7 7 24-26
09. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 24 20 6 6 8 22-26
10. ΚΑΛΥΒΙΑ 24 20 5 9 6 19-19
11. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 22 20 6 4 10 19-28
12. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 19 20 4 7 9 20-30
13. ΑΤΛΑΝΤΙΣ 19 20 5 4 11 24-37
14. ΘΗΣΕΑΣ Ν. Μ. 18 20 4 6 10 21-33
15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 10 20 2 4 14 14-39
16. ΚΟΡΩΠΙ 6 20 1 3 16 9-52

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (17–18/2/2018)
Αστέρας Βάρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου
Μαρκό – Λαυρεωτική
Παλληνιακός – Γλυκά Νερά
Μάχη Μαραθώνα – Νικολακάκης
Καλύβια – Θησέας Ν. Μάκρης
Παθιακάκης – Κεραυνός Κερατέας
Άνοιξη – Κορωπί
Άρης Βούλας – Ατλαντίς

 

Β’ ΕΠΣΑΝΑ

(20ή αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/2/2018
Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς 1-2 (0-2)
Σταμάτα – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-1 (2-1)
Αετός Πικερμίου – Παλλαυρεωτικός 1-0 (1-0)
Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παμπαιανικός 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/2/2018
Σαρωνικός Αναβύσσου – Γέρακας 2-1 (0-1)
Ωρωπός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-3 (0-1)
Κρυονέρι – Αφιδναϊκός 5-0 (1-0)
Δόξα Αγ. Άννας – Άρτεμις 1-3 (1-1)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.
01. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 45 20 13 6 1 38-13
02. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ. 42 20 13 3 4 35-11
03. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 41 20 13 2 5 37-14
04. ΑΡΤΕΜΙΣ 37 20 10 7 3 28-13
05. ΚΡΥΟΝΕΡΙ 36 20 10 6 4 40-21
06. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ. 33 20 10 3 7 30-27
07. ΓΕΡΑΚΑΣ 33 20 10 3 7 23-26
08. ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ. 31 20 8 7 5 25-18
09. ΩΡΩΠΟΣ 29 20 8 5 7 27-24
10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 29 20 8 5 7 22-16
11. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ. 28 20 7 7 6 18-18
12. ΣΤΑΜΑΤΑ 26 20 7 5 8 20-22
13. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 18 20 4 6 10 13-18
14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 7 20 2 1 17 9-44
15. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 5 20 1 2 17 14-49
16. ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ 5 20 1 2 17 12-57

* Η επόμενη (21η) αγωνιστική (17–18/2/2018):
Άρτεμις – Σαρωνικός Αναβύσσου
Γέρακας – Ωρωπός
Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παμπαιανικός
Νίκη Δροσιάς – Δόξα Αγ. Άννας
Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Βουλιαγμένη
Αφιδναϊκός – Σταμάτα
Παλλαυρεωτικός – Κρυονέρι
Αετός Πικερμίου – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Γ’ ΕΠΣΑΝΑ

(17η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/2/2018
Ολυμπιακός Λαυρίου – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-0
Αμφιάραος Καλάμου – Αστέρας Γλυκών Νερών 6-0 (2-0)
Κουβαράς – Νικηφόρος 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/2/2018
Νικητές Μεσογείων – Πανσταυραϊκός 2-0 (0-0)
Φοίβος Βάρης – Συκάμινο 2-1 (0-1)
Καπανδρίτι – Διόνυσος 0-1 (0-1)
Αυλώνας – Ραμνούς Γραμματικού 0-0

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ. ΑΓ. Ν. Ι. Η. ΤΕΡΜ.
01. ΝΙΚΗΤΕΣ 41 17 13 2 2 42-10
02. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ. 36 17 11 3 3 38-12
03. ΑΥΛΩΝΑΣ 36 17 11 3 3 36-16
04. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ 35 17 10 5 2 33-15
05. ΡΑΜΝΟΥΣ 33 17 10 3 4 28-21
06. ΔΙΟΝΥΣΟΣ 27 17 8 3 6 30-18
07. ΣΥΚΑΜΙΝΟ 25 17 7 4 6 27-21
08. ΚΟΥΒΑΡΑΣ 20 17 6 2 9 24-32
09. ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν. 18 17 5 3 9 20-37
10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 16 17 4 4 9 24-34
11. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 16 17 4 4 9 20-30
12. ΦΟΙΒΟΣ Β. 13 17 3 4 10 17-30
13. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ. 10 17 1 7 9 15-36
14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 3 17 1 3 13 13-55
* Ο Νικηφόρος έχει μηδενισμό και -3β.

* Η επόμενη (18η) αγωνιστική (24–25/2/2018):
Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικητές Μεσογείων
Αστέρας Γλ. Νερών – Ολυμπιακός Λαυρίου
Πανσταυραϊκός – Φοίβος Βάρης
Συκάμινο – Καπανδρίτι
Διόνυσος – Αυλώνας
Ραμνούς Γραμματικού – Κουβαράς
Νικηφόρος – Αμφιάραος Καλάμου

No more articles