Ανατροπή τίτλου σήμερα από την ΑΕ Μοσχάτου που νίκησε στο μεγάλο ντέρμπι τον Ατρόμητο Πειραιά με 2-1 και είναι μόνη της πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Σε ένα πραγματικό μεγάλο παιχνίδι με ένταση και πάθος το Μοσχάτο εγκλωβίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, στο ρυθμό των αντιπάλων και μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ από μία τυχερή σέντρα του Ταμπάκη που βρήκε στο πόδι του Σφυρογιαννακη και κατέληξε στα δίχτυα της ΑΕΜ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές της ΑΕ Μοσχάτου επέστρεψαν με πολύ πάθος και με 2 γκολ του Σταμάτη Σαπαλιδη που δείχνει ασταμάτητος γύρισε το ματς και πήρε την σπουδαία νίκη.

Επίσης το δεύτερο γκολ του Σαπαλιδη ήταν απίστευτης ομορφιάς.

Το ματς σημαδεύτηκε και από τις 2 αποβολές που είχε η κάθε ομάδα με τους Μπαμιχα και Παπαδόπουλο να μην βρίσκονται στη διάθεση του κ.Χατζηαλεξη για το επόμενο δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας με τον Ερμή Κορυδαλλού.

11 στροφές πριν το τέλος η ομάδα μας οδηγεί και δείχνει έτοιμη για το μεγάλο βήμα στις εθνικές κατηγορίες. Σε ένα κατάμεστο γήπεδο από κόσμο που κατέκλυσε κάθε γωνιά του γηπέδου θυμίζοντας παλιές καλές εποχές.