Με το... δεξί ξεκίνησαν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στους αγώνες στην Α' ΕΠΣΑΝΑ, Μαρκό, Καλύβια, Νικολακάκης, Γλυκά Νερά, Παλληνιακός, Αστέρας Βάρης και Ατλαντίδα. Στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της πρεμιέρας, αυτό του γειτονικού ντέρμπι μεταξύ Αστέρα Βάρης και Άρη Βούλας, η ομάδα του Μιχ. Κάτσικα, ήταν αυτή που στο τέλος χαμογέλασε, καθώς επικράτησε με 1-0 του μαχητικού Άρη Βούλας.

Διαβάστε περισσότερα: ΕΠΣΑΝΑ: Τα αποτελέσματα του Σ/Κ (16-17/9)

Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων απο τα γήπεδα της Ανατολικής Αττικής

Διαβάστε περισσότερα: Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου (16-17/8) στα γήπεδα της ανατολικής Αττικής

Διαβάστε περισσότερα: ΕΠΣΑΝΑ: Το πρόγραμμα των αγώνων του Σ/Κ (16-17/8)

Τις κάρτες διαρκείας της νέας αγωνιστικής περιόδου κυκλοφόρησε ο Σαρωνικός Αναβύσσου και με μότο το «Ελάτε στην οικογένεια» του Σαρωνικού, το νέο ΔΣ της ομάδας ζητάει τη στήριξη του κόσμου στη νέα αγωνιστική σεζόν.

Διαβάστε περισσότερα: Ελάτε στην οικογένεια του Σαρωνικού!

Τις ευχές του για την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου έστειλε ο Σταύρος Χρυσάφης σε όλον τον ποδοσφαιρικό κόσμο της Ανατολικής Αττικής.

Διαβάστε περισσότερα: Χρυσάφης: «Που είναι ο αέρας της ανανέωσης κ. Γιαρένη»;

Το μία ομάδα, μία πόλη μία ιστορία ... ένας στόχος είναι το σλόγκαν για την διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας του ΑΟ ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Διαβάστε περισσότερα: Αστέρας Βάρης: Εισιτήρια Διαρκείας 2017-2018 - Μία ομάδα, μία πόλη μία ιστορία... ένας στόχος!

Αφού έχασε πλειάδα ευκαιριών για γκολ, ο Αστέρας Βάρης νίκησε στην παράταση την γηπεδούχο Σταμάτα με 1-0. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε ο Κριλής με σουτ στο 115’.

Διαβάστε περισσότερα: Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ: ΣΤΑΜΑΤΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ 0-1

Με γκολ του Ιατρού ο Χαραυγιακός επικράτησε στη Βάρη του Αστέρα με 1-0 και εδειξε σαφή δείγματα βελτίωσης, απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.

Διαβάστε περισσότερα: Σε ανοδική πορεία ο Χαραυγιακός! Έντονος προβληματισμός στη Βάρη!