Στείλε το ρεπορτάζ της ομάδας σου:  vivasportsgr@gmail.com

Β - Γ ΕΘΝΙΚΗ
Typography

Συμπληρώθηκαν όλα τα… κομμάτια του παζλ του πρωταθλήματος της τρίτης εθνικής κατηγορίας για την περίοδο 2017-2018.


Το νέο σύστημα διεξαγωγής, των 8 ομίλων με τουλάχιστον έναν εκπρόσωπο από κάθε Ένωση, αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τη νέα σεζόν, όπου θα συμμετέχουν και πολλές ιστορικές ομάδες.

Τη νέα σεζόν στην Γ’ Εθνική θα βρίσκονται οι Καλλιθέα, Πανελευσινιακός, ΑΕΛ Καλλονής και Πανθρακικός που υποβιβάστηκαν από την Football League, ενώ από το Κύπελλο Ερασιτεχνών το «χρυσό εισιτήριο» πήρε η Ελπίς Σκουτάρεως, ως φιναλίστ του τελικού κόντρα στον πρωταθλητή της ΕΠΣ Ηρακλείου, Ηρόδοτο.


Αναλυτικά όλες οι ομάδες ανά ΕΠΣ:

ΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης (3) : Δόξα Προσκυνητών, Πανθρακικός, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
ΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου
ΕΠΣ Δράμας (2) : Δόξα Δράμας, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
ΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού
ΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής
ΕΠΣ Θεσσαλονίκης (4) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός
ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός
ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Ημαθίας (2) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
ΕΠΣ Πιερίας (4) : Διαγόρας Σεβαστής, Πιερικός, Ποσειδών Παλαιών Πόρων
ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά
ΕΠΣ Κοζάνης (3) : Μακεδονικός Φούφα, Εορδαϊκός, ΑΕΠ Καραγιαννίων
ΕΠΣ Γρεβενών (1) : Πυρσός Γρεβενών
ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου
ΕΠΣ Άρτας (3) : ΑΕ Καραϊσκάκης, Αμβρακία Κωστακιών, Σκουφάς Κομποτίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανλευκάδιος
ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης
ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων
ΕΠΣ Τρικάλων (2) : Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Θεσσαλίας (4) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, ΓΣ Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ
ΕΠΣ Εύβοιας (3) : ΑΕ Ιστιαίας, ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός
ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Παναμβρακικός Μπούκας
ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας
ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος
ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας
ΕΠΣ Αθηνών (6) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω, Καλλιθέα
ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (2) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας, Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου
ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός
ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα
ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη
ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο
ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου
ΕΠΣ Κυκλάδων (2) : Πανθηραϊκός, ΑΟ Σύρου
ΕΠΣ Λέσβου (3) : ΑΕΛ Καλλονής, Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
ΕΠΣ Χίου (1) : Κανάρης Νενήτων
ΕΠΣ Σάμου (1) : ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου
ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου (1) : ΑΕ Μυλοποτάμου
ΕΠΣ Ηρακλείου (3) : Ατσαλένιος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος
ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας