Γ’ Εθνική: Εθνικός – Φωστήρας 2-1

Με γκολ του Αντώνη Κυριαζή στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Εθνικός επικράτησε 2-1 του Φωστήρα στο γήπεδο του Μοσχάτου, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 41′ με μακρινό σουτ του Συριόπουλου, σε φάση που έκανε λάθος εκτίμηση ο Μεσούλι.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 51′, ο Εθνικός ισοφάρισε με ωραίο φάουλ του Γεωργούση.

Έπειτα, οι Γεωργούσης και Μακρυγιάννης βρήκαν δίχτυα, αλλά ο βοηθός Μαυρομμάτης υπέδειξε οφσάιντ σε αμφότερες τις περιπτώσεις.

Στο 81ο λεπτό, ο Γάγγος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τον Φωστήρα με δέκα παίκτες.

Ο Εθνικός πάλεψε για το γκολ και τελικά το βρήκε στο 90+1′ με πλασέ του Κυριαζή, ύστερα από ωραία ενέργεια του Ντινιωτάκη.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μεσούλι, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Θεοδώρου (32’ Ντινιωτάκης), Τσατσαρής, Χρούστινετς (70’ Κατσόγιαννης), Αντωνίου (80’ Κυριαζής), Πολύζος, Γεωργούσης (80’ Σέχου), Μακρυγιάννης (70’ Σεκούμπα), Σκεντεράι.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Καλαματιανός, Κατσάρας, Καραμπάγιας (83’ Τόλιος), Συριόπουλος, Πεχλιβανίδης, Χατζηκυριάκος, Γάγγος, Ποζατζίδης, Λιμήτσιος (46’ Χοτζάι), Τσιμπόκας (88’ Ζαχόπουλος), Νέρες (88’ Κόκας).