Γ’ Εθνική-4ος όμιλος: Πρωταθλητής χειμώνα ο Πανιώνιος (Video)

Σκοράροντας δύο φορές στο β’ ημίχρονο, ο Πανιώνιος επικράτησε 2-0 της Επισκοπής στη Νέα Σμύρνη για τη 16η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Με τη νίκη τους αυτή οι “κυανέρυθροι” βρίσκονται στο +5 απο τον Εθνικό και αναδυκνύονται πρωταθλητές χειμώνα για τον 4ο όμιλος της Γ’ Εθνικής.

Ο Γροντής άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 52′ και ο Μπρέγκου κλείδωσε τη νίκη των “κυανέρυθρων” στο 81′.

Κατά συνέπεια, ο πρωτοπόρος Πανιώνιος διατηρήθηκε στο +5 από τον Εθνικό, ενώ η Επισκοπή γνώρισε την πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αναμετρήσεις.

Το φιλμ του αγώνα:

10′ Μακρινό σουτ του Καλύβα, η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια.

18′ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γροντή, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

20′ Λόμπα του Ιγνατίδη, ο Ψαρράς είναι εκτός εστίας, η μπάλα περνά άουτ.

26′ Σουτ του Γροντή εκτός περιοχής, ο Ψαρράς αποκρούει.

31′ Δυνατό συρτό σουτ του Γλυνού, η μπάλα καταλήγει άουτ.

32′ Ο Γροντής βρίσκει τον Ιγνατίδη, ο οποίος είναι αμαρκάριστος, πιάνει το σουτ και αστοχεί.

44′ Εκτέλεση κόρνερ, ο Πότσι παίρνει την κεφαλιά και ο Ψαρράς αποκρούει σωτήρια.

45+1′ Ο Κοναγκάγια βγάζει τετ-α-τετ τον Κάμερον, ο οποίος πλασάρει και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

48′ Σουτ του Ιγνατίδη, ο Κεφαλάς βάζει σωτήρια κόντρα για την ομάδα του και το 0-0 παραμένει.

50′ Φάουλ του Γροντή, ο Ψαρράς αποκρούει δύσκολα.

52′ ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος! Ο Γεμιστός ανατρέπεται εντός περιοχής από τον Χάιδο και ο Γροντής ευστοχεί στο πέναλτι.

55′ Σουτ του Δωματά, ο Σκαφίδας μπλοκάρει.

73′ Σέντρα του Χοτζάλι, ο Γεμιστός πιάνει εν κινήσει σουτ, η μπάλα περνά άουτ.

81′ ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος! Έπειτα από αντεπίθεση και πάσα του Στούπη, ο Μπρέγκου με κοντινό πλασέ κλειδώνει τη νίκη για τους “κυανέρυθρους”.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σκαφίδας, Χοτζάλι (82′ Ξυγκόρος), Ποτουρίδης, Καλύβας, Παυλάκης, Μπρέγκου, Πότσι, Γροντής (90′ Ζούλιας), Γλυνός (46′ Στούπης), Χριστόπουλος (46′ Γεμιστός), Ιγνατίδης (82′ Φερεκίδης).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Ψαρράς, Χάιδος (78′ Τζωρτζινάκης), Μίχος, Δωματάς, Κοναγκάγια (71′ Μέτα), Λίμα, Δημητρακούδης, Πάτας, Μερμέρογλου (64′ Σουρνάκης), Κεφαλάς, Κάμερον.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές από τη νίκη του Πανιωνίου με 2-0 επί της Επισκοπής, για την 16η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.