ΑΕΡ Αφάντου-Θύελλα Ραφήνας 1-1 (video)

Η ΑΕΡ Αφάντου και η Θύελλα Ραφήνας ήταν ισόπαλες με 1-1, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στους 29 πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαν στους 40 πόντους.

Η ΑΕΡ Αφάντου άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ στο 40′ λεπτό. Η Θύελλα Ραφήνας ισοφάρισε την ομάδα από την Ρόδο με το τέρμα του Γκούμα στο 90+8′ λεπτό.

Α.Ε.Ρ.Α. (Δημήτρης Γκάιδας): Καπούταγλης, Κορλός (78’ Σταματούλας), Στοίνοβιτς, Παναγιωτόπουλος, Σουλάι, Φερεντίνος (82’ Κιοσέογλου), Κουτσιανικούλης, Λαθούρης, Γκέτσι (90’ Λεσάι), Νόνης, Ζέλεφ

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολογγής): Κούμης, Φύτρος, Φλώρος, Κοντογιάννης, Ανδρίκος, Ντάφλας (65’ Σουλτανίδης) Αγγελής, Μαρτίνος (86’ Ντολάνι), Κωστάκης (72’ Παρασκευόπουλος), Γκούμας, Χίσο

Σύμφωνα με το irafina.gr, όλα ξεκίνησαν στο 97ο λεπτό, όταν η Θύελλα Ραφήνας ισοφάρισε την ΑΕΡ Αφάντου (1-1).

Μετά το τέλος του ματς οπαδοί εισέβαλλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν μαζί με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων στους παίκτες της Θύελλας Ραφήνας.

Σύμφωνα με τις ίδιες πήγες, έχουν τραυματιστεί τουλάχιστον δύο ποδοσφαιριστές από την ομάδα της Ραφήνας, ενώ τα επεισόδια διήρκησαν για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς κανείς να επέμβει