Νέα νίκη για την Θύελλα Ραφήνας, 2-1 τον Αλμυρό

Η Θύελλα Ραφήνας κέρδισε 2-1 τον Αλμυρό (15′ Σαντίκου, 27′ Παντελίδης / 60′ Φραγκουλάκς) και πλασαρίστηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του πέμπτου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Στη Ραφήνα η γηπεδούχος Θύελλα μπήκε πιο δυνατά και αποφασιστικά στο παιχνίδι και σκόραρε δύο φορές πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο. Ο Άγγελος Σαντίκου άνοιξε το σκορ (1-0) στο 15ο λεπτό και ο Παύλος Παντελίδης “ζευγάρωσε” τα γκολ (2-0) στο 27ο.

Με τη συμπλήρωση μία ώρας αγώνα (60′) ο Αλμυρός μείωσε σε 2-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μιχάλη Φραγκουλάκη, αλλά η αποβολή του Άντερσον Μπάνβο πέντε λεπτά αργότερα (65′) δεν του επέτρεψε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

Θύελλα Ραφήνας: Κουμής, Αράπης, Μαντζώρος, Σαντίκου, Γκούμας, Δημητρίου, Μαργέτης, Μαρτίνος, Τόσκα, Παντελίδης, Χίσο.

Αλμυρός: Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Θεοδωράκης, Ξενοκτιστάκης, Πατινιώτης, Ενγκουέμ, Βουιδάσκης, Μπάσιτς, Φραγκουλάκης, Αμαραντίδης, Κατσικοκέρης.