ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 2-1

Ένα ακόμα πολύ δυνατό φιλικό έδωσε σήμερα η ομάδα μας στην Σαλαμίνα με τον τοπικό Αίαντα , ο οποίος αγωνίζεται στη Γ´ Εθνική και αποτελεί ένα από τα φαβορί για την άνοδο στη Football League.

Στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης και με απευθείας εκτέλεση φάουλ απο τα 30 μέτρα ο Νησωτάκης έκανε το 0 – 1 για την ομάδα μας , σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου , με τελικό σκορ 2 – 1 για τον πολύ καλό Αίαντα.

Ο κόουτς Δημήτρης Κοσμάς χρησιμοποίησε και τους 20 παίχτες που είχε διαθέσιμους στο σημερινό παιχνίδι.Αξιοσημείωτη για ακόμα μια φορά η συμμετοχή στο παιχνίδι 2 ποδοσφαιριστών που είναι γεννηθέντες το 2005 , του Στέλιου Μαυρίδη στη βασική εντεκάδα και του Δημήτρη Μανή στο δεύτερο ημίχρονο.Δεν συμμετείχαν στο φιλικό οι τραυματίες Τρακάκης , Καράμπελας και Παλιαρούτας.