Αχαρναϊκός: Μάγκικο διπλό μέσα στη Ραφήνα!

Μάγκικο διπλό μέσα στη Ραφήνα για τον Αχαρναϊκό!

Το 1-0 το έκανε ο Τζίτζης στο 20΄ και ένα λεπτό πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους (44΄) ο Σπυρίδης με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Αχαρναϊκό σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος η Τριγλία μπήκε αποφασισμένη να πάρει το παιχνίδι και στο 51΄ πέτυχε το 2-1 με κεφαλιά του Τσούκα Ι. Ο Αχαρναϊκός ισοφάρισε στο 81΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καριάτλη 2-2 και έκανε το 2-3 στα χασομέρια (93΄) με πλασέ του Πουρσανίδη, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα τέσσερα λεπτά πριν.

Διαιτητής του αγώνα Φωστέρης, με βοηθούς τους Τσέλιο και Τζαφόλια Δ.

ΤΡΙΓΛΙΑ (Γ. Παπακωστούλης): Σύρακας, Τζίτζης, Γερώνυμος, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Καστράτι, Παπαδιονυσίου, Νταής, Κ. Τσούκας, Βίλα, Ζαφειρόπουλος (71΄ Παπάζογλου)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Τάκης Χριστόπουλος): Μυλωνάς, Αμπάρα, Νίκας (57΄ Μπαστάνης), Μαγγίνας, Μάναλης, Αδαμόπουλος, Στραβομύτης (89΄ Πουρσανίδης), Καριατλής, Μαβίδης, Τσιμπουρλάς (57΄ Μαρκοπουλιώτης), Σπυρίδης (95΄ Αθανασόπουλος).