ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 1-4

Η τρίτη νίκη για την ομάδα μας σήμερα εκτός έδρας με σκορ 1-4 και με πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.
Καταιγιστικός ο Αχιλλέας στο πρώτο 20λεπτο όπου είχε δύο δοκάρια, τέσσερις κλασσικές χαμένες ευκαιρίες και ένα γκολ το οποίο πέτυχε ο Βαγγέλης Τσοουρής μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Yiadom Kofi.
Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας κατάφερε το δεύτερο γκολ με τον Γιάννη Άλεξ μετά από πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια.
Το τρίτο γκολ με ατομική προσπάθεια σημείωσε ο Θάνος Νίκας.
Στην συνέχεια η ομάδα μας δέχθηκε το μοναδικό γκολ από το σημείο του πέναλτι αλλά οι πολύ ωραίες φάσεις που χάρισαν οι παίκτες μας σε όλους τους φιλάθλους συνεχίστηκαν και το τελικό σκορ 1-4 διαμόρφωσε ο Πάνος Νικολόπουλος με πολύ ωραίο σουτ.

Ευχαριστούμε την αντίπαλη ομάδα για την φιλοξενία και τους φίλους της ομάδας μας που την ακολουθούν παντού.

Επόμενος αγώνας εντός έδρας απέναντι στην ομάδα της ΑΕ Μενιδίου την Κυριακή 29/10