Στις 18:30 ο Άρης Πετρούπολης και η Νέα Ιωνία θα τεθούν αντιμέτωπες στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου «Γ. Καμάρας» με φόντο την Κούπα.
1971-72 (Στάδιο Πανιωνίου): ΑΟΝ Αργυρούπολης-Χαραυγιακός 3-2 πέν. (2-2)
1972-73 (Στάδιο Πανιωνίου): Θρίαμβος Νέου Κόσμου-ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-2 πέν. (1-1)
1973-74 (Στάδιο Χολαργού): ΑΟ Κουκουβαούνων-Παράδεισος Αμαρουσίου 2-0
1974-75 (Γήπεδο Ταύρου): Ηλιούπολη-Άγ. Ανάργυροι 3-2 πέν. (1-1)
1975-76 (Στάδιο Περιστερίου): ΑΠΟ Ρουφ-Καλλιθέα 3-2
1976-77 (Στάδιο Καλλιθέας): Άγιος Δημήτριος-Ωρωπός 3-2
1977-78 (Στάδιο Ν. Γκούμας): Ηλιούπολη-Ηρακλής Περιστ. 4-3 πέν. (0-0)
1978-79 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΟ Παγκρατίου-Κεραυνός Κερατέας 3-2 πέν. (0-0)
1979-80 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): Αθηναϊκός-ΑΟ Κορωπί 2-0
1980-81 (Στάδιο Περιστερίου): Αθηναϊκός-ΟΦ Χολαργού 2-1
1981-82 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): ΑΟ Περιστερίου-Κεραυνός Κερατέας 1-0
1982-83 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΕ Χαλανδρίου-Άγιος Δημήτριος 3-0 πέν. (0-0)
1983-84 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΕ Γαλατσίου-ΓΣ Μαρκό 3-1
1984-85 (Στάδιο Καλλιθέας): Ήφαιστος Περιστ.-Ηλιούπολη 3-1
1985-86 (Στάδιο Καλλιθέας): Κεραυνός Κερατέας-Αστέρας Ζωγρ. 3-1
1986-87 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΟ Πεύκης-Τριγλία Ραφήνας 4-3 πέν. (0-0)
1987-88 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Πεύκης 4-2
1988-89 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): Δόξα Βύρωνος-ΑΟ Κηφισιάς 2-1
1989-90 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΟΦ Χολαργού-Μάχη Μαραθώνα 1-0
1990-91 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΟ Κηφισιάς-ΑΟ Πεύκης 4-3 πέν. (1-1)
1991-92 (ΟΑΚΑ): ΑΟ Αγ. Παρασκευή-ΑΕ Χαλανδρίου 2-0
1992-93 (ΟΑΚΑ) Ερασ. Παναθηναϊκού-ΑΟ Αγ. Ιερόθεου 2-0
1993-94 (ΟΑΚΑ): Ερασ. Παναθηναϊκού-ΑΕΝ Νέων Λιοσίων 2-1
1994-95: ΓΣ Μαρκό-ΑΟ Αγ. Ιερόθεου 2-1
1995-96 (Γήπεδο Απόλλωνα): ΑΠΕ Αγία Ελεούσα-ΠΑΟ Καματερού 4-1
1996-97: ΑΣ Σούρμενα-Άρης Πετρούπολης 2-1
1997-98 (Στάδιο «Ν. Γκούμας»): Ακράτητος Άνω Λιοσίων-Αχαρναϊκός 3-0
1998-99 (Γήπεδο Απόλλωνα): Αστέρας Ζωγρ.-Ακράτητος Άνω Λιοσίων 5-4 πέν. (1-1)
1999-00: ΠΑΟ Αγ. Δημητρίου-Θρασύβουλος Φυλής 1-0
2000-01: Θρασύβουλος Φυλής-ΑΕ Χαλανδρίου 3-0
2001-02: ΠΑΟ Ρουφ-Θρασύβουλος Φυλής 1-0
2002-03 (Γήπεδο «Μιχάλης Κρητικόπουλος»): Ηλυσιακός-ΑΟ Χαϊδαρίου 1-0
2003-04 (Στάδιο «Γρ. Λαμπράκης»): ΑΟ Χαϊδαρίου-ΑΣ Σούρμενα 3-2 παράτ.
2004-05 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΟ Αγ. Παρασκευής-Άγιαξ Ταύρου 2-1
2005-06 (Στάδιο Περιστερίου): Φωστήρας-ΠΑΟ Ρουφ 2-0
2006-07 (Γήπεδο «Στ. Μαυροθαλασσίτης»): Φωστήρας-ΑΟ Νέας Ιωνίας 4-0
2007-08 (Γήπεδο «Απ. Νικολαΐδης»): ΑΟ Αγ. Παρασκευής-ΠΑΟ Ρουφ 3-2
2008-09 (Στάδιο Περιστερίου): ΠΑΟ Ρουφ-Ολυμπιακός Λιοσίων 2-1
2009-10 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): Απόλλων Σμύρνης-Ελπιδοφόρος Κηφισιάς 2-1
2010-11 (Στάδιο Περιστερίου): Κεραυνός Γλυφάδας-Ιάσονας Ιλίου 2-0
2011-12 (Στάδιο Περιστερίου): Φωστήρας-Αθηναϊκός 3-1
2012-13 (Στάδιο Πανιωνίου Γ.Σ.Σ.): ΑΕ Κηφισιάς-Αιγάλεω 4-3 πέν. (1-1)
2013-14 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): Πανερυθραϊκός-Ηράκλειο 1-0
2014-15 (Στάδιο Πανιωνίου Γ.Σ.Σ.): Αιγάλεω-Χαραυγιακός 1-0
2015-16 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): ΑΕ Χαλανδρίου-Ηλυσιακός 3-0
2016-17 (Στάδιο Πανιωνίου Γ.Σ.Σ.): ΑΣ Σούρμενα-Χαραυγιακός 2-1
2017-18 (Στάδιο Περιστερίου): ΑΕ Κηφισιάς-ΑΟ Αγ. Παρασκευής 2-0
2018-19 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): Ηλυσιακός-ΑΟ Αγ. Ιεροθέου 1-0
2021-22 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): Ηλιούπολη-Διάνα Ηλ. 3-1
2022-23 (Γήπεδο «Γ. Καμάρας»): Μικρασιατικός Αστέρας-Άρης Πετρ. 1-0