Η αναπτυξιακή του Πανελευσινιακού Β΄3-2 τον Πανλιοσιακό

Από νίκη σε νίκη οι “μπέμπηδες” του Μιχάλη Κατσάφαρου.!!!!
Σε αναβληθέντα αγώνα για την 13η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας η αναπτυξιακή του Πανελευσινιακού Β΄ επικράτησαν στο “Γεώργιος Ρουμελιώτης” του Πανλιοσιακού Α.Ο. με 3-2 και μάλιστα χωρίς να πιάσουν καλή απόδοση.

Απο τον γηπεδούχο Πανελευσινιακό Β’ τα γκόλ πέτυχαν οι Λινάρδος στο 2′ λεπτό με σούτ.
Για να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους ο Αξής με πέναλντι στο 16′ και να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του με ωραίο πλασέ ο ίδιος παίκτης στο 39′.

Στο Β’ ημίχρονο και μετά τις οδηγίες του Μιχάλη Κατσάφαρου οι “μπέμπηδες” του Πανελευσινιακού απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα και πήραν την νίκη μέσα σε ένα λεπτό με δύο όμορφα σουτ του Οικονομόπουλου στο 58′ και του Ζερβού στο 59′.
Οι Νικητές είχαν και δύο δοκάρια στο 10′ με τον Λινάρδο και 68′ με τον Ανδρέου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν και την Κυριακή στο γήπεδο του Πανοράματος για την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣΔΑ.

Άριστη η Διαιτησία του κ. Φούρκα Γεώργιου που είχε βοηθούς τους Αρβανιτάκη Γεώργιο και Ζεϊμπέκη Ταξιάρχη.
Παρατηρητής Αγώνα ο κ. Βαλσάρας Κωνσταντίνος και Γιατρός αγώνα η κ. Νικολοπούλου Χρύσα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Β’ (Μιχάλης Κατσάφαρος) Λάλλος, Μαλλιαράκης, Παπασταματίου (Μύρτα 84′), Αντύπας (Κωστακόπουλος 37′), Μουστόγιαννης, Καλιτσουνάκης, Ζερβός(Λανάϊ 82′), Μούχο, Οικονομόπουλος (Γεωργάς 84′), Ανδρέου, Λινάρδος.

ΠΑΝΛΙΟΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.(Βασίλειος Κυρίτσης)Καλαμιώτης Π., Σκόρδας, Λίλας, Αύγουστής, Καλαμιώτης Σ., Κυρίτσης, Αλεξόπουλος, Παναϊλίδης (λόγω τραυμ Παναγιωτόπουλος), Αβράμης, Αξής, Κίσσας.