Με σβηστές μηχανές, ΠΑΣ Κόρινθος-Εράνη Φιλιατρών 3-0

Ο ΠΑΣ Κόρινθος συνεχίζει την προσπάθεια του για την άνοδο νικώντας με 3-0
την Εράνη Φιλιατρών στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής στο ΔΑΚ Κορίνθου.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Καλούσης από στατική φάση και με το εύθραυστο 1-0 οι δυο αντίπαλοι πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ βρήκε δύο γρήγορα γκολ με τον Ροχάνο, ένα εκ νέου από στατική φάση και το άλλο χτυπώντας στη κόντρα αντεπίθεση.

Παρόλα αυτά η Εράνη, όχι μόνο δεν παράτησε το ματς αλλά αύξησε την πίεση της αγγίζοντας το γκολ σε αρκετές περιπτώσεις, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Φάκκη στο 68ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
Α΄ ΒΟΗΘΟΣ: ΤΡΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
Β΄ ΒΟΗΘΟΣ: ΤΣΙΑΤΣΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΗΛΕΙΑΣ

Εράνη: Σαββίδης, Μπινιώρης, Τσερπές, Mroczko, Μπουρδέκας (60’ Καπλάνης), Κοτσιανούλης (60’ Σινάνι), Φάκκης (81’ Σταθόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Γκεβόρι, Πουλιάνος, Καραμπέτσος (72’ Λακριντής).