Με Τσιώλη και Ηλιόπουλο ο Παναργειακός 2-0 την Ερμιονίδα

Οι «Λύκοι» κέρδισαν στο ντέρμπι της Αργολίδας με 2-0 την Ένωση Ερμιονίδας για την 30η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής και παραμένουν πρώτοι στην βαθμολογία.
Ο Παναργειακός μπήκε δυνατά έκανε ευκαιρίες από την αρχή του παιχνιδιού με τον Ηλιόπουλο και τον Τσιώλη, ο οποίος ήταν και ο σκόρερ στο 11′ με ατομική προσπάθεια. Είχε ευκαιρία με σουτ πανω στην κίνηση του Ελευθεριάδη που έφυγε λίγο άουτ,νέα ευκαιρία με τον Ηλιόπουλο με σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ερμιόνης. Το β ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ στο 55ο λεπτό με σκόρερ τον Ηλιόπουλο με σουτ μετά από ασίστ του De Souza.
Διαιτήτευσε ο Τραϊφόρος.Βοηθοί: Παπαδάμ-Τέσσης (Πειραιώς).
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ(προπονητής Γιώργος Βαζάκας): Καραγυρης ,Παναγιώτου ,Καρέλης ,Σάντο,Ροκάι ,Τσιώλης ,De Souza ,Ηλιόπουλος ,Τσάνι Τσούτσης ,Ελευθεριάδης.

3ος όμιλος, 30η αγωνιστική

ΠΑΣ Κόρινθος – Εράνη Φιλιατρών 3-0 (25′ Καλούσης, 52′-59′ Ροχάνο)
Πανελευσινιακός – Αστέρας Βάρης 0-1 (24′ Χριστίνης)
Θύελλα Ραφήνας – ΑΕ Μεσολογγίου 2-0 (50′ Ζαπατίνας, 63′ Ντάφλας)
Παναργειακός – ΑΕ Ερμιονίδας 2-0 (11′ Τσιώλης, 57′ Ηλιόπουλος)
Ρόδος – ΓΣ Μαρκό 1-3 (87′ Μπαρμπαρούσης / 3′ Γιαννιτσάνης, 19′ Λαζαρίδης, 65′ Αλεξίου)
Ελλάς Σύρου – Παναιγιάλειος 3-1 (28′ Ζάχι, 90+1′ Μηνάς, 90+4′ Μελισσόπουλος / 34′ Μακρής)
ΑΟ Πυλίου – Βύζας Μεγάρων 2-0 (20′ Τσιτσεκίδης, 70′ αυτογκόλ)
ΠΑΟ Βάρδας – Ιάλυσος 2-0 (3′ Σπανός, 45+2′ Μικελάτος)
ΑΕΡ Αφάντου – ΑΕ Μυκόνου 2-1 (84′ Γκέτσι, 90+3′ Κιοσέογλου / 63′ Παπαδόπουλος)