Αχιλλέας – Νίκη Δροσιάς 2-1

Δελτίο τύπου Αχιλλέα

Σε ένα παιχνίδι μονόλογο για την ομάδα μας αλλά και παιχνίδι χαμένων ευκαιριών το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα αδικεί την εικόνα μας και τις προσπάθειες όλων των ποδοσφαιριστών μας.

Η ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Άλεξ Γιάννη.

Μέσα στα επόμενα έξι λεπτά κατάφερε να έχει τέσσερις μεγάλες χαμένες ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα με αποκορύφωμα το δοκάρι του Θάνου Νίκα. Η ομάδα ήταν καταιγιστική δημιουργώντας συνεχείς φάσεις για γκολ, το οποίο δεν άργησε να έρθει. Ο Βαγγέλης Τσιουρής κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή του από τον τερματοφύλακα που μετέτρεψε σε γκολ ο Άλεξ Γιάννη.

Στο 45ο λεπτό όμως και κόντρα στην ροή του αγώνα η αντίπαλη ομάδα μείωσε το σκορ σε 2-1

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε στο ίδιο τέμπο χωρίς να καταφέρει άλλο γκολ αφού οι χαμένες ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη με αποκορύφωμα το δεύτερο δοκάρι από τον Άλεξ Γιάννη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και στο προπονητικό επιτελείο και φυσικά στον φίλαθλο κόσμο που αψήφησε το κρύο και στήριξε όπως κάθε εβδομάδα τις προσπάθειες όλων

Επόμενος αγώνας το Σάββατο στις 3:15μμ με την Σταμάτα…