Β’ ΕΠΣΑΝΑ: Αχιλλέας-Γέρακας 3-2

Το δελτίο τύπου του Αχιλλέα Κ. Αχαρνών:

Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας με ανατροπή!
Στο σημερινό παιχνίδι τηρήθηκε αρχικά ενός λεπτού σιγή για τα θύματα των Τεμπών.

Στο παιχνίδι τώρα: η αντίπαλη ομάδα του Γέρακα προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό μετά από πολύ ωραίο σουτ.
Η ομάδα μας όμως παρά το γεγονός ότι δεν είχε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης μετά από κεφαλιά του Pape Demba Sow
Το σκορ όμως δεν καταφέραμε να το διατηρήσουμε αφού 1 λεπτό αργότερα η αντίπαλη ομάδα προηγήθηκε και πάλι και το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 1-2
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καταιγιστική δημιουργώντας την μία ευκαιρία μετά την άλλη και έτσι η ισοφάριση ήρθε όταν η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά από σέντρα του Δημήτρη Νίκα η οποία βρήκε το σώμα αντιπάλου.
Τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά αφού οι φάσεις δεν σταματούσαν αλλά η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Άλεξ Γιάννη μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.
Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μας στο προπονητικό επιτελείο και στους φιλάθλους που στηρίζουν την ομάδα.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τον σύλλογό μας στους γονείς κηδεμόνες των αθλητών των υποδομών μας που στηρίζουν τόσο πολύ τις προσπάθειες όλων.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 9/3 εκτός έδρας απέναντι στην ομάδα της Λαυρεωτικής…