Β ΕΠΣΑΝΑ: Σταμάτα -Αχιλλέας 0-3

Το δελτίο τύπου του Αχιλλέα Κ. Αχαρνών

Με σκορ 0-3 επικράτησε η ομάδα μας επί της Σταματάς σε αγώνα εκτός έδρας
Στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ παρά το γεγονός ότι είχε αρκετές κλασσικές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 50′ με γκολ του Βαγγέλη Τσιουρή μετά από πολύ ωραία ομαδική συνεργασία και ασίστ του Βαγγέλη Πουλή. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε όταν ο Άλεξ Γιάννη με πολύ ωραία ενέργεια σουταρε αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Θάνος Νίκας βρήκε δίχτυα.

Το παιχνίδι εκεί φάνηκε να τελειώνει αλλά η ομάδα μας παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο έκανε το τελικό 0-3 μετά από γκολ του Pape Sow

Η ομάδα μας έτσι διατηρήθηκε στην δεύτερη θέση ολοκληρώνοντας τον πρώτο γύρο, έχοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας πετυχαίνοντας 44 γκολ με 9 νίκες, 5 ισοπαλίες και 1 ήττα

Συνεχίζουμε με αγώνα εκτός έδρας στα Καλύβια.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και στο προπονητικό επιτελείο και φυσικά στον φίλαθλο κόσμο μας.