Νίκη με ανατροπή! Καλύβια-Αχιλλέας 1-2

Σε ένα πολύ δύσκολο αγώνα λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών η ομάδα μας κατάφερε να πάρει δίκαια τους 3 πόντους από την ομάδα των Καλυβίων

Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η ομάδα μας έδειξε τις διαθέσεις της αφού μέχρι το 5ο λεπτό είχε χάσει τρεις κλασσικές ευκαιρίες για γκολ

Κόντρα στην ροή του αγώνα όμως η αντίπαλη ομάδα προηγήθηκε.

Το τέλος του ημιχρόνου μας βρήκε ισόπαλους αν και οι παίκτες μας έχαναν τις ευκαιρίες τη μία μετά την άλλη, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Κόφι και εκτέλεση του Άλεξ Γιάννη
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες μας βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι να πάρουν την νίκη.

Πίεζαν συνεχώς παίζοντας γρήγορο ποδόσφαιρο και με πολύ ωραίους συνδυασμούς έφθαναν στην αντίπαλη εστία. Σε μία τέτοια φάση ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα του πέναλτι, όταν αντίπαλος παίκτης ανέτρεψε τον Άλεξ Γιάννη. Ο ίδιος εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-2

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες στο προπονητικό επιτελείο και φυσικά στον φίλαθλο κόσμο που αψήφησε τις άσχημες καιρικές συνθήκες και ήταν και πάλι δίπλα σε όλους